تولید گاز از سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی افزایش یافت
میدان گازی فرزاد بی

مجری فازهای ۲۰و۲۱ پارس جنوبی گفت: با نصب و راه‌اندازی سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی به دست متخصصان داخلی تولید گاز این سکو روزانه به ۲۷ میلیون متر مکعب افزایش یافت.
علیرضا عبادی بعدازظهر امروز در نشست با خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه تولید گاز از سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی افزایش یافته است، اظهار داشت: برای تامین گاز مورد نیاز مناطق مختلف سردسیر کشور تولید و برداشت گاز از سکوی ۲۱ پارس جنوبی روزانه به ۲۷ میلیون متر مکعب افزایش یافته که از طریق ۴ فاز پالایشگاهی شیرین‌سازی می‌شود.
وی با بیان اینکه گاز برداشتی از سکوی ۲۱ پارس جنوبی از طریق ۴ فاز شیرین‌سازی و به شبکه سراسری گاز منتقل می‌شود تصریح کرد: روزانه از ۲۷ میلیون متر مکعب گاز دریافتی از سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی ۱۸ میلیون متر مکعب برای فرآوری به پالایشگاه فازها ۱۵ و ۱۶ ارسال و ۹ میلیون متر مکعب هم به ردیف نخست شیرین سازی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی منتقل و به خط سراسری تزریق می‌شود.
مجری فازهای ۲۰و۲۱ پارس جنوبی از آماده سازی ردیف سوم شیرین‌سازی پالایشگاه دو فاز ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی خبر داد و افزود: تلاش ویژه‌ای برای آماده‌سازی ردیف سوم شیرین‌سازی دو فاز ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تا نیمه بهمن امسال انجام شده است.
عبادی با بیان اینکه تولیدات سکوی فاز ۲۱ توسط ردیف اول و سوم پالایشگاه این فازها به خط سراسری ارسال شود افزود: پیش بینی می‌شود ردیف دوم شیرین سازی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تا دو ماه دیگر بطور کامل در مدار تولید قرار می‌گیرد.

#

اشتراک این خبر در :